Aktualny czas: 04-24-2014, 05:15 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trening pod sw bjj/mma
03-22-2013, 04:29 PM
trening pod sw bjj/mma
Witam, mam taki problem przeszukuje wiele stron ale nie mogę znaleźć idealnego planu dla siebie, więc może wy mi pomożecie.

trenuje sporty walki, mma i wszystko co się z tym wiąże (kickboxing, boks, bjj) i szukam takiego planu, który pozwoliłby mi na nie tracenie szybkości, nabywanie delikatnie siły i przy tym spalenie troszkę tkanki tłuszczowej.

robiłem coś takiego:
1. 15min max ilość snatch'y 10-15 powt i zmiana ręki 16kg

2. 40pracy/20sek odpoczynku
swing x2, snatch x2 , press x2 , 1 min przerwy , 3-5 obiegów

do wykorzystania mam drążek, trochę miejsca, kettla 16kg, jak będzie trzeba to skakankę, hantle 1-2kg z góry dziękuje za pomoc

PS: interesują mnie też treningi AMRAP własnym ciałem Uśmiech

Z góry dziekuje i jeszcze raz pozdrawiam, Patryk ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-24-2013, 04:14 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-24-2013 04:20 PM przez waca13.)
RE: trening pod sw bjj/mma
Patryk poszukaj crossfitowych WOD-ow z masa wlasnego ciala np. Barbara itd

Tutaj link do przykladowych

http://www.learncrossfit.com/?page_id=98
03-25-2013, 12:06 PM
Możesz spróbować też programów Mika Mahlera na Speed & Explosive Strength albo program pod mma. Programy oczywiście z odważnikami.
03-25-2013, 02:24 PM
Ok dzięki panowie, naprawdę pomogliście już zabieram się za czytanie Oczko
04-15-2013, 11:51 AM
Mam jeszcze jedno pytanie, chciałem nabrać trochę siły i lekko podbudować sylwetkę, zarzucić kreatynę, witaminy, białko i bcaa i mam pytanie czy jakbym robił 2x siłownie, 2x crossfit i 2x trening mma/boks/kickboxing to by to się gryzło np.

PON/PIĄTEK CROSSFIT
WTOREK/CZWARTEK MMA/BOKS
ŚRODA/SOBOTA SIŁOWNIA
NIEDZIELA DNT

i przy okazji co w takim planie robić na siłowni? FBW, czy podzielić jakoś żeby robić po 3/4 partie na dzień? czy wyrzucić np środę i siłownie robić tylko w sobotę żeby więcej odpoczywać? z góry dziękuje za pomoc Uśmiech
dieta jest, ogólnie trenuję z 3-4 lata ale nigdy nie trenowałem typowo w jakimś celu tylko ogólnie się rozwijałem we wszystkim Uśmiech 70kg 180cm wzrostu sylwetka sportowa Duży uśmiech
04-16-2013, 02:58 PM
nic by się nie gryzło, pytanie tylko jak się regenerujesz. i jak robisz na siłownie, typowo kulturystycznie, na partie mięśni? do mma, boksu bicek się nie przyda Oczko sam trenuje mma, śmigam ketlami, calasthenics, i crosfitówki. jak robisz pare lat, wiec masz dryg, sam wiesz żeby zbudować formę trzeba robić przez jakiś okres czasu, systematycznie. masę nabudujesz ciężkimi ciągami, przysiadami, wyciskaniem bary i klata - wiesz, te podstawowe na siłę. siła będzie i jak bedziesz jadł to i masę złapiesz bo cały system ruszysz Oczko
04-17-2013, 12:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-17-2013 12:53 AM przez Patryk.)
regeneruję się dobrze bez odżywek trenująć 5-6 razy w tygodniu dosyć ciężko więc myśle że dałbym radę na odżywkach 6 treningów w tyg robić, najwyżej odpuszczałbym powiedzmy środę jakbym źle się czuł Uśmiech nie chodzi mi o trening kulturystyczny tylko o Full Body Workout, (albo jakiś trening stacyjny z wyciskaniem, dipsami, przysiadami, martwym czy coś na czas powiedzmy obieg 6 stacji po 30 sekund na każdej 1 min przerwy między obiegami itp coś już bym sobie ułożył Oczko )

aktualnie więcej trenuję pod sw, więcej biegam itp. więc myślę że jakbym zostawił tylko 2 treningi sw a dorzucił typowo ostre crossfity i siłownie to dało by to jakiś efekt (efekt - chodzi mi o siłę, delikatną suchą masę mięśniową) Duży uśmiech

Dzięki Piotrek, pozdro Oczko

PS: właśnie, mógłby mi ktoś podesłać jakiś plan na siłownie pod sporty walki oprócz FBW? jakiś sprawdzony trening stacyjny czy coś z góry bardzo dziękuje Oczko
04-17-2013, 08:33 AM
ćwiczenia z podnosznia ciążarów takie jak rwanie i podrzut (które można oczywiście ćwiczyć na ketlach ) na tym bazuj , od tego trzeba wyjść
choc i biceps jak zuwarzyłem też się przydaje na mate inaczej jest już w boksie
gdzie rozbudowany biceps wręcz przeszkadza .

i najważniejsze ćwicząc sztuki walki (boks , mma) nie zbudujesz masy takie są fakty
04-18-2013, 08:10 AM
(04-17-2013 08:33 AM)JACK WARSKI napisał(a):  i najważniejsze ćwicząc sztuki walki (boks , mma) nie zbudujesz masy takie są fakty

no chyba da się zrobić masę, skoro zawodnicy zmieniają kategorie wagowe. Może jest im trudniej ale nie niemożliwe.
04-18-2013, 10:01 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-18-2013 12:54 PM przez JACK WARSKI.)
tak burgund masz racje
ale ile oni musza się naszprycować koksów , to sobie chyba nie zdajesz sprawy . Taka jest prawda .
Treningi sztuk walk (boks,bjj,mma bo o tym tu mowa) są na progu przemian tlenowo/beztlenowych z przewagą stref beztlenowych (duże tętno powyżej 75%Hr) .

dlatego jak ktoś miał możliwośc potrenować lub trenował z jakiś zawodowym kulturystą,
wie że aeroby po treningu właściwym są kontrolowane tak aby tętno nie wychodziło właśnie powyżej 75% max.Hr gdyż nie sprzyja to budowaniu masy
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości